Δευτέρα 9 Μαΐου 2011

30η Αγωνιστική: Βύζας Μεγάρων - Ηρακλής Ψαχνών 1-0

Τεράστια νίκη για τον Βύζαντα απέναντι στον Ηρακλή Ψαχνών με 1-0, με γκολ του Όκουε στο 83 μετά από λάθη στην άμυνα των φιλοξενουμένων, που δίνει τη δυνατότητα στην ομάδα μας να πάει στα play-off για την άνοδο στην Football League (Β Εθνική) με πλεονέκτημα 2 βαθμών!

Το παιχνίδι ήταν άσχημο στο πρώτο ημίχρονο με τον Ηρακλή να αμύνεται αλλά να έχει κάποιες ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ και τον Βύζα να μην μπορεί να αντιδράσει.
Στην επανάληψη όμως ο Βυζας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι έχοντας την κατοχή και παρά το ξύλο και τις καθηστερήσεις των φιλοξενουμένων, είχε κάποιες καλές ευκαιρίες με τον Ευαγγελάτο να ανοίξει το σκορ. Τελικά ο Όκουε σε μια φάση διαρκειάς στο 83 έφερε τα χαμόγελα και τα πανηγύρια στους φίλους και τους παίκτες της ομάδας!